William Tyndale

Benjamín Železník

 

Záměrem této práce je představit v co možná největší ucelenosti život a dílo předního anglického reformátora a překladatele Bible z původních jazyků do jazyka národního.

 

Autor: Benjamín Železník

Počet stran: 124

Rok vydání: 2020

Vydavatel: Didasko

Vazba: pevná

Rozměry: 110x160

ISBN:  979-80-87587-70-6

Dostupnost Skladem (7 ks)
Kód: KH002
180 Kč
William Tyndale

Při sledování napínavého životního příběhu muže, který zvolil odchod do exilu, aby získal možnost rozvinout vlastní biblickou práci, jež byla v tehdejší Anglii ilegální, nám zároveň vyvstává před očima úvodní dějství anglického reformního hnutí, které je pro českého čtenáře dosud téměř neznámé.

 

Od začátku byl autor veden nejen zájmem odborným a faktografickým, ale i snahou sepsat přehledné, dobře čitelné, a přesto nikoli příliš obšírné pojednání, které by mělo naději vzbudit zájem o životní zápasy křesťanů dřívějších dob, a přinést tak i povzbuzení do našich vlastních zápasů víry.

 

Mgr. Benjamín Železník (nar. 1974) vystudoval teologii na Evangelické teologické fakultě UK. Od roku 2011 je pomocným redaktorem časopisu Slovo z Jeruzaléma, který vydává ICEJ ČR. Jako lektor osvětového projektu Světlo paměti (ICEJ ve spolupráci s Židovským muzeem Praha) často přednášel na českých středních školách o dějinách antisemitismu a holocaustu. Vedle teologie a biblistiky se jeho zájem zaměřuje na české a evropské dějiny.